O Nas

Ewa Michalik-Kardaś

INFORMACJE OGÓLNE:
– Interesują mnie: świadomość, psychologia społeczna, socjologia, obieg materii i energii w przyrodzie (m.in. psychotronika, biotronika), działanie umysłu i organizmu, edukacja, metafizyka, nauki ścisłe, rozwój wewnętrzny, wszelkie reguły i pułapki zauważone w otaczającej nas Rzeczywistości.
– Wiem, że Ludzie bardzo potrzebują zrozumienia z tego zakresu, co oznacza, że potrzebują edukacji omawiającej te aspekty.
Oswojenie i poczucie pewnych spraw w Sobie daje większą wolność, wspiera wyrobienie pewnej istotnej wrażliwości, kontroli nad Sobą i ma znaczący wpływ na otaczającą Rzeczywistość.
– Jestem absolwentką Inżynierii Środowiska na PW (mgr inż.), Informatyki i Zarządzania w Ochronie Środowiska na PW (podyplomowe) oraz jestem zawodowo terapeutką w zakresie terapii naturalnych (zawód: naturoterapeuta/naturopata) oraz bioenergoterapeutką.
– Wspieram rozwój osobisty Ludzi oraz propaguję edukację w zakresie wiedzy egzystencjalnej – stanowiącej fundament dla zdrowego życia.
– Udzielam się społecznie.

– Prowadzę działalność: publicystyczną, filozoficzną, terapeutyczną, warsztatową.

– Pasje: istnienie, muzyka (śpiew, granie, komponowanie, taniec, czucie), świadomość, Ludzie i wszelkie formy Istnienia,  edukacja, transformacje terapeutyczne, sztuki walki, fotografia,.

Swobodne bycie. Wszystko, co Jest .

DOPRECYZOWANIE:
“Wszystko, co Jest” może brzmieć dla niektórych Osób niezrozumiale, ale jest szansa, że wraz z tekstami, jakie będą się na tej stronie pojawiać pojęcie “Wszystko co Jest” przestanie być niezrozumiałe i zacznie znaczyć dokładnie to, co znaczy sformułowanie: “Wszystko, co Jest”. 🙂
Najczęściej działam w sferach:  świadomej,  analitycznej,  psychologicznej, fizycznej (także metafizycznej),  intuicyjnej i artystycznej. Oczywiście także egzystuję w sferze  biologiczno-fizyczno-chemiczno- mentalno-energetycznej.
Dobrze odczuwam Wszystko, co działa na zasadzie Częstotliwości.
Odkrywam Przestrzeń, o której istnieniu kiedyś mogłabym tylko śnić – gdybym wiedziała, że Jest. Wcześniej tylko ją czułam. Potem zauważyłam i na ile mogłam – poznałam. Przestrzeń ta jest związana ze Wszystkim co Jest i są w niej dostępne spokój, zrozumienie, poznanie, zachwyt, akceptacja, zgoda, miłość, jedność, wdzięczność, wzruszenie, piękno, … , przeciwieństwa wcześniej wymienionych, nijakość, wszelkie stany pośrednie  oraz część, która nadal pozostaje Tajemnicą.
Dzięki odkryciu świadomości i zrozumieniu siły prawa wyboru wiem, że mogę wybierać z tej przestrzeni to co dobre i to co chcę (w pewnym zakresie, rzecz jasna).  Mogę się zmieniać. Mogę wpływać, tworzyć. Obserwować. Poprawiać. I dawać sobie prawo do błędu… 😉

Zawodowo zajmuję się pracą inżynieryjno – analityczną w zakresie środowiska oraz edukacyjno –  terapeutyczną.

Jestem Sobą, Istotą Ludzką, Mamą, Córką, Wnuczką Żoną, Przyjaciółką, Koleżanką, Znajomą i  Nieznajomą.  Dojrzałą Jednostką i Dzieckiem.
Jestem energetyczną Istotą uwarunkowaną moim organizmem, moją fizjonomią, moim postrzeganiem i wpływami Wszystkiego, co Jest.  Mieszkam sobie w swoim ciele. Jak każdy z Nas. 😉

Lubię obserwację, czucie, analizę, odkrywanie, poznawanie, bycie, muzykę i wszystko co z nią związane (taniec, śpiew, grę na instrumentach), pisanie różnych treści w różnych formach, rysowanie, malowanie, grafiki, zdjęcia,  sztuki walki, siatkówkę i inne gry, inne formy ruchu, bezruch, odpoczywanie, trenowanie, spanie, śnienie, mechanikę, motocykle, dobrą i zdrową kuchnię, naukę (głównie ścisłe), ….,  i bycie – ze Sobą oraz z Ludźmi z którymi chcę być.
Spokojna i uważna obserwacja daje mnóstwo pożytku. Szczególnie, gdy pojawi się Zauważanie…

Ważne  są dla mnie: świadomość, zrozumienie,  zdrowie, miłość, kroczenie taką drogą, na której mogę być lepszym i mądrzejszym Człowiekiem (jedynie od Samej Siebie).

Doskonałość ukierunkowana na bezbłędność  – jest jednak tak odległym gruntem jak Nieskończoność – więc postanowiłam, ze względów oczywistych, zbyt usilnie do Niej nie dążyć…  😉

Szanuję, widzę i rozumiem Przestrzeń, w której jedyną odpowiedzią na pytania jest odpowiedź: “NIE WIEM”, a która często jest naruszana przez samozwańczych “przewodników duchowych” (bardziej-, mniej- lub nie- świadomych tej manipulacji) oraz filozofów, którzy próbują ubierać w słowa To, czego ubierać w słowa nie ma potrzeby, a często nawet – przez nieprawdziwość i szkodliwe skutki takiej próby – się nie powinno.
W przestrzeń, gdzie zaczyna się Tajemnica, Nieznane i “NIE WIEM” nie wchodzę ani z przysłowiowymi butami, ani bez nich.

Chcę się podzielić tym co wiem, co widzę, co odkryłam, a co może Komuś pomóc coś zauważyć, od czegoś się uwolnić lub zwyczajnie Kogoś zainteresować.  Świat jest pełen pułapek związanych z nieświadomością.

To, co odkryłam nie jest tylko moje.
To, co odkryłam po prostu JEST, więc podaję dalej.

EDUKACJA:

Moim marzeniem i dążeniem jest wprowadzenie w szkołach szeroko dostępnej edukacji z zakresu świadomoś, obejmującej między innymi poznanie wiedzy o:

emocjach, uczuciach, różnych stanach bio-fizyko-chemiczno-mentalnych w jakich się znajdujemy, radzeniu sobie w różnych sytuacjach,  empatii, asertywności, nawykach, stabilnym poczuciu wartości ulokowanym w Sobie (a nie poza Sobą), zdrowym dystansie, precyzyjnej i konstruktywnej komunikacji, uzależnieniach, współuzależnieniach,  zdrowym funkcjonowaniu,  świadomych wyborach, mechanizmach działania organizmu i zmianach zachodzących w organizmie, zdrowej postawie ciała (świadomości ciała, samoobserwacji i reagowaniu na sygnały jakie ciało wysyła),  ochronie środowiska i zrozumieniu, że Ziemia to nasz dom, świadomym konsumpcjonizmie, świadomej gospodarce i produkcji, szacunku do wszelkich Istot, obserwacji, świadomości, zrozumieniu zasad istnienia (fakt, że jesteśmy Istotami – formami Istnienia) i powiązań Wszechświata (zasada akcja – reakcja),  pułapkach wynikających z kulturowo-społeczno-religijno-polityczno-medialno-marketingowych wpływów (nawyki nabyte w drodze kulturowo-społecznych przekazów),  polu rodzinnym i wpływach relacji rodzinnych, wszelkich relacjach z Ludźmi, stereotypach, precyzyjnym wysławianiu się – bez utrwalania stereotypów, bezpieczeństwie, świadomej seksualności.

Zaistnienie reformy edukacji w zakresie uzupełnienia wyżej wymienionych braków –  jest moim celem i marzeniem.

Poza blogiem można mnie znaleźć:
Zajęcia i warsztaty edukacyjno – terapeutyczne: Strefa Istnienia oraz na FB: Strefa Istnienia – FB
Szkolenia z raportowanie do Krajowej bazy o emisjach gazów cieplarnianych i innych substancji: KOBiZE IOŚ-PiB:  Krajowa baza KOBiZE
Profil osobisty na FB: Profil osobisty – Facebook
Działalność wspierająca podmiotowość Kobiet i Równość Ludzi: Kobieta To Człowiek, Nie Przedmiot – strona Facebook 
Strona FB Obserwatorni: Obserwatornia – strona Facebook 
Kanał na You Tube: Kanał YouTube

******************************

Piotr Kardaś

Fotografia. Autor wielu zdjęć na stronie.
Jego twórczość jest na stronie: http://foto.obserwatornia.pl/
Piotrek napisze o Sobie więcej – jak zechce.

Informacje dodatkowe:
Wszelkie treści, grafiki i zdjęcia znajdujące się na stronie obserwatornia.pl są naszą autorską i intelektualną własnością. Jeśli używamy obcych cytatów lub grafik – ich źródło i/lub autor zawsze będą podawane.

Prosimy o podawanie źródła w przypadku kopiowania treści z tej strony.
Kopiowanie treści z tej strony bez podania źródła jest nieprzyzwoite.

Jak i z innych stron…..