Nic się nie stało?

#NicSięNieStało? – czyli odsłona pedofilii wczoraj TVP 1.

Wczoraj, o 21 na TVP 1 wyemitowano dokumentalny film: „Nic się nie stało” p. Latkowskiego opowiadający o przestępcy gwałcącym zastraszającym, molestującym, nagabującym, podającym środki odurzające i zmuszającym do prostytucji Dziewczyny nieletnie (też poniżej 15 roku życia) „Krystku” oraz jego powiązaniami z Zatoką Sztuki w Pucku – tłumnie odwiedzaną przez osoby medialne.
W filmie pokazano też nagabywanie Dziewczyn w klubach, galeriach.
Manipulowanie, zmuszanie poprzez wszelkiego typu szantaże (fizyczne i psychiczne) do prostytucji lub czynności seksualnych.
Film był dla mnie wstrząsający. Jedna z Dziewczyn – 14- latka popełniła samobójstwo prawdopodobnie po kontakcie z Krystkiem.

Wtedy Jej Mama i Ciotka zaczęły swoją ciężką pracę, by nawiązać kontakt z innymi ofiarami i… zaczęło się.Zachowanie zwyrodnialców pokazanych w filmie, okraszone zdjęciami, imprezami na bogato, gdzie przelewająca się kasa była rzędu 20 000 zł za butelkę szampana z „żywym towarem”, którym często były zastraszone, naćpane Dziewczyny (też nieletnie) “złowione” wcześniej m.in. przez zwyrodnialca “Krystka”.
Smutek, żal niezgoda. Niezgoda też na prokuraturę w Gdańsku za opieszałość i za to, że zwyrodnialcy dalej są na wolności – Marcin T. (właściciel klubu) miał kasę, by wykupić swoją wolność w oczekiwaniu na wyrok.Szokujący była apel p. Latkowskiego po filmie.
Zaapelował do Obywateli, by nie odpuszczać tematu pedofilii -w tym w kościele!Używał mocnych, prostych słów.
Zaapelował do panów: Borysa Szyca, Kuby Wojewódzkiego i Radosława Majdana o opowiedzenie o tym co tam się działo. Borys Szyc był na jednym ze zdjęć z Krystkiem i podobno był tam częstym bywalcem. Są też inne Osoby (w tym Kobiety), które bywały w miejscu i podobno wiedzą, co się tam działo.

Należy jednak uważać w ocenach i działaniach – widać było wczoraj na FB w komentarzach na stronach wymienionych Osób, że Ludzie na emocjach wpadają w skrajności i zaczynają złorzeczyć wyżej wymienionym, a warto zachować powściągliwość.

Mózg ludzki jest łatwo sterowalny, a w sytuacji silnego nakręcenia albo będąc w trybie walcz-uciekaj ciało migdałowate odcina działanie płata czołowego odpowiedzialnego za racjonalne myślenie i działa emocjami oraz instynktami, co może nawet modyfikować pamięć, gdy trwa przewlekle lub często (tego też powinniśmy się uczyć (jak działa Nasz organizm) – wtedy bylibyśmy mniej podatni na manipulacje i zachowania, które są nieracjonalne).
Lepiej wziąć oddech, odczekać, niż działać na silnych emocjach. Można zrobić wielki błąd…

Prawda jednak powinna wyjść na jaw.

Pojawiają się też słuszne głosy, że film Latkowskiego jest wyemitowany obecnie jako odpowiedź na film braci Siekierskich: „Zabawa w chowanego” i ma odwrócić uwagę od pedofilii kleru.
Po zakończonym seansie była w studio TVPiS dyskusja i tam pan Latkowski w swoim mocnym apelu do m.in. panów: Szyca, Majdana i Wojewódzkiego w którym prosi Ich o ujawnienie tego, co wiedzą – wyraźnie powiedział, że wyraża sprzeciw wszelkiej formie przemocy seksualnej i bezwzględnie jest za pozbyciem się pedofilii w KOŚCIELE i innych strukturach. Padło to wyraźnie.
Chcieli Mu w pewny momencie (później) przerywać ale poprosił o skończenie myśli, bo uznał, że może więcej nie będzie mógł już swobodnie tego wszystkiego powiedzieć – i podkreślił wyraźnie powagę sprawy pedofili w kościele – również.

Oczywiście później w toku dyskusji padło pytanie dziennikarza TVP Michała Adamczyka (znanego z bycia tubą propagandową PiS): „dlaczego niektórzy widzą pedofilię w Kościele, a nie widzą gdzie indziej”? , na co jedna z obecnych w studio Pań (nie pamiętam Kto to) odpowiedziała, że właśnie, to dziwne, bo „przecież w kościele to jednostkowe przypadki i nawet jeśli bywały, to….” – co jest oczywistą manipulacją, bo przecież wiadomo, że w pedofilii w Kościele chodzi o fakt, że jest zamiatana pod dywan, obywatele Watykanu nietykalni, a proceder wstrętny i podstępny, jako że te Osoby grają w społeczeństwie dodatkowo rolę autorytetów moralnych….
Dalej zaczęło się brylowanie propagandowe, czyli przekonywanie do genialnej pracy prokuratury Ziobry, która ma zająć się tematem (?! – temat nie jest nowy!) i próba pokazania jak bardzo PiS się stara w tych tematach, więc pojawił się już typowy propagandowy bełkot, jednak to, co padło wcześniej – i w filmie i w dyskusji przed bełkotem – było znaczące.
** Prokuratura Ziobry niech wrzuci na warsztat też pedofilię w kościele….

Jednak ze strony Autora filmu zauważyłam troskę i „krzyk”: także w stronę kościoła: DOŚĆ!

Warto przyglądać się tym sprawom i zrobić porządek w sprawie pedofilii przemocy seksualnej wszędzie dookoła, zmieniając podejście, mentalność i prawo.Dziewczyny, Chłopcy, Dzieci powinny umieć się bronić i być wyedukowanymi i czujnymi.Nie dawać się zastraszyć i szantażować absurdami, ze Ktoś pokaże zdjęcia, które nagrał?
Wstyd ciała? Wstyd, że Ktoś inny jest podły?

Ludzie!
Ile Osób by żyło, gdyby rozumiało, że to nie One mają problem, a świr i degenerat który krzywdzi?Że to nie One mają się wstydzić?Ile Ludzi by żyło zdrowo, bez zbędnego cierpienia i zastraszenia, gdyby Społeczeństwo był mądre, nie piętnowało Ofiar, a złe czyny i Ich twórców i odeszło od grania chorych ról, podwójnych standardów i moralności w zależności od ról społecznych (np.: płci, stanowisk, funkcji).

Dzieci powinny mieć wiedzę, by być uważnymi i czujnymi i by umiały przetrwać trudną chwilę, jeśli jednak się wydarzy, a potem…. Sprawiedliwość!A My, jako Społeczeństwo nie powinniśmy przymykać oczu, milczeć.
Pedofilia jest pedofilią – w każdej odsłonie!
Żadna nie jest ważniejsza, lepsza, gorsza i każda powinna być tępiona tak samo.
Zdecydowanie, konsekwentnie.

I równolegle: edukacja, edukacja, edukacja.

I bezwzględny nacisk społeczny, by iść w stronę uwolnienia od patologicznych gierek i manipulacji. Wszędzie.We wszelkich strukturach.
Jakby pojawiły się nowe dane w tym wątku – będę aktualizować temat.#pedofilia #edukacja #społeczeństwo #polska #dzieci #seks #przemoc

Ewa Michalik-Kardaś; Obserwatorka

Jeden komentarz

  1. Dla mnie te osoby związane z mainstreamową ,,sztuką” (film, teatr) to w Polsce (i nie tylko) też często taka sama zorganizowana banda przestępców jak wielu (bo nie wszyscy, oczywiście) z kleru. Tylko różnica w środowisku, mechanizm krycia siebie nawzajem ten sam, ćpanie, chlanie, stręczenie dziewczyn, imprezy. Polscy celebryci, Hollywood i tego typu kwiatki, nie budzi ani mojego szacunku ani zaufania…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *