Wojny na Ziemi: Rosja-Ukraina

Wojny są na Ziemi cały czas. Nieustająco.
Ta nagle mocno Polaków poruszyła…. bo jest obok.

Poruszyła też świat, bo “problem zbrojny” graniczy z UE i z NATO.

Oczywiście, że trzeba to dno zatrzymać, ale nie tylko w takim wymiarze w jakim obecnie należy zatrzymać działania Rosji – tylko raz, na zawsze.

Historia nie “lubi się powtarzać”, bo tworzą ją ludzie i ich działania.
To przez takie durne gadki (między innymi) zrzucamy odpowiedzialność na coś, co jest tylko pojęciem, zamiast wziąć sprawczość w swoje ręce.
To Ludzie (nie historia!) powtarzają te same schematy, jakby byli tak mocno ograniczeni umysłowo, że nawet tak rażącego pomylenia, które od lat jest obecne i widać je gołym okiem (w wielu obszarach!) – nie są w stanie wyeliminować z samych siebie i z otoczenia i brną w stronę destrukcji.

Do wojen prowadzą pewne cechy, postawy, schematy, zasady, pobudki. To one powinny zniknąć i zostać zamienione zdrowymi.

Dlaczego ta sytuacja ma miejsce?
To jest skutek m.in. nazywania ludzi na stanowiskach “władzą” “rządami”, nieprecyzyjnej mowy i przekazów , budowania dystansu, dezinformacji i manipulacji, próżności, pychy, problemów z ego, braku etyki zawodowej i osobistej, zawiści, zazdrości, chuci, chorych układów, żądzy władzy, żądzy pieniądza, żądzy surowców, żądzy dominacji, zidiocenia, automatycznych i mechanicznych reakcji, psychopatycznych jazd, braku edukacji z zakresu świadomości, nieuczenia się na błędach i niezauważania ich, ignorancji, braku wymagania od siebie, chorych przekonań, niezrozumienia sprawczości i odpowiedzialności ani roli jaką mamy na Ziemi i niewyciągania wniosków skutkujących zmianami.
Dodatkowo: brak szacunku do Istnienia i brak szacunku oraz empatii w stosunku do innych Istot.

Nieustająco mnie zadziwia, jak to możliwe, że u mającego się za “mądry” gatunku stopień “ewolucji” świadomościowej jest tak nikły….Miłego dnia.

💔

Jeden komentarz

  1. Mnie to przeraża czasem, że ludzie, jeśli wojna jest ,,blisko” to zaraz robią aj waj (co jest słuszne, tym ludziom trzeba pomóc i to zatrzymać) a jak jest ,,gdzieś w Afryce” to nie dostrzegają, nie interesuje ich bo to ,,nie ich problem”. Ludzie to hipokryci, którzy działają baaardzo wybiórczo i głownie dla własnej wygody. I to głównie ci ,,cywilizowani”…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *